1. Anasayfa
  2. Meraklısına
  3. Eagle Talon Nasıl Arabadır? Alınabilir Mi?

Eagle Talon Nasıl Arabadır? Alınabilir Mi?

«
eagle-talon

Eagle Talon, 1989 ve 1998 yılları arasında üretilen ve pazarlanan ve modifiye edilmiş varyantlarda satılan önden çekişli (FWD) veya dört tekerlekten çekişli (AWD) 2 kapılı bir coupe’dir.

Vitesli ve 5 vitesli otomatik şanzımanlı seçenekler var. İki ve dört tekerlekten çekişli versiyonlarda mevcuttur. Talon klima, ABS ve hidrolik direksiyon gibi özelliklere sahiptir. Eagle Talon, Plymouth Laser ve ön üretim Mitsubishi Eclipse’e dayanan bir araçtır. 205 beygir gücünde 2.0 litrelik bir motora sahiptir.

Eagle Talon Aracı Nasıldır?

Eagle Talon, coupe tarzı bir spor  otomobildir. Ülkemizde tek. Ancak bu arabaları sadece meraklıları satın alır. Fiyatı uygun olsa da günlük kullanım için satın alınabilecek bir araç değildir. Artık üretimi durdu. Deri koltuk, klima ve otomatik cam hariç içi çok basit bir spor arabadır.

eagle-talon
eagle talon

Türkiye’de tahminen en fazla 5 adet vardır.  Estetik olarak, üçü arasındaki farklar tekerlekler, renk, arka lambalar, ön ve arka tamponlar ve spoylerdedir. Talon, gövde renginden bağımsız olarak siyah “sera” (çatı, sütunlar, kapı aynaları) ile iki tonlu gövdede mevcuttur.

G63 motorla donatıldığında eksantrik mili boşluğu oluşturmak için sol kaput bulunur. Temel model DL bu motoru kullanmıyor, ancak kaputta hala bir çıkıntı var.

Eagle Talon Alınır Mı?

Şu anda Türkiye’de satılık Eagle bulmak bile çok zor bir ihtimal. Bu arabaya sahip olacaksanız mutlaka bir araba koleksiyonunuz olmalıdır. Aksi takdirde, her gün sürebileceğinizi söyleyebileceğiniz bir araba değil. Bırakın Türkiye’yi, Avrupa’da bile  yedek parça bulamazsınız.

ABD’den gelmesini beklemeniz gerekecek fakat  bazı motor parçaları Mitsubishi ile uyumlu ama gövde parçalarını Türkiye’nin hiçbir yerinde bulamıyorsunuz. Bu yüzden koleksiyonluk olarak kimsede olmayan bir arabaya sahip olmak istiyorum derseniz, satın alıp kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Yilmaz

    Merhaba, yazınızı ilgiyle okudum. Eagle Talon aracı hakkında merak ettiğim bir konu var. Bu araç neden özel bir tercih olabilir? Başka araçlardan ne farkı var? Teşekkürler.