1. Anasayfa
 2. Araç Bakım
 3. Volvo Yedek Parça Ankara Ürün Listesi

Volvo Yedek Parça Ankara Ürün Listesi

«
volvo-yedek-parca-ankaravolvo-yedek-parca-ankara

Volvo yedek parça, aracın hareket etmesini sağlayan parçaların ömrünü tamamlaması sonrasında yenisi ile değişecek parçalara verilen isimdir. Aracın yürür aksamındaki parçaların uzun süreli kullanılması ve bakım maliyetlerinin düşürülmesi için aracın kullandığı ortama göre sürüş tarzını değiştirmekte fayda var. Bozuk, patika, köy yolları vb. yerlerde aracı yavaş kullanarak ön aksamdaki parçaları koruyabilirsiniz.  Volvo yedek parça Ankara şubelerinde yedek parçalar bulunmaktadır.

Aynı zamanda aracı çok yüksek ve çok düşük devirlerde kullanmakta motor aksamı için oldukça olumsuz bir durumdur. Lakin bazı parçalar periyodik olarak değişmesi gerekmektedir yağ filtresi, polen filtresi, motor yağı, şanzıman yağı vb. ortalama olarak bu parçaların çoğu 10.000 km içerisinde değişmelidir. Bu sayede araçtaki parçalar korunmuş olur ve daha uzun bir süre bir problem yaşamadan aracınızı kullanabilirsiniz.

Araçta bulunan en önemli akşamlardan birisi de direksiyon aksamıdır. Bu parçalar kullanıma bağlı olarak genelde uzun ömürlü olmaktadır. Fakat aracı olduğundan daha sert bir şekilde kullanmanız bu parçalarında kısa bir süre içerisinde bozulmasına yol açarak size masraflar çıkmasına neden olur.

volvo-yedek-parca-ankara

Volvo Yedek Parça Ankara Ürünleri

Volvo yedek parça Ankara ürünleri motor, güç aktarma aksamı, şasi, gövde, yürüyen aksam, iklimlendirme aksamı, elektronik aksam olarak yedi bölüme ayrılmaktadır. Bu akşamların birçoğunu fabrika uzun süreler dayanacak kadar güçlü üretmektedir. Lakin yürür aksam, iklimlendirme aksamı gibi parçalar belli periyotlarla bakım yapılması ve eskiyen bozulan parçaların yenisi ile değişim yapılması gerekmektedir. 

Motor aksamındaki parçaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Silindir bloğu
 • Silindir kapağı
 • Karter
 • Subap
 • Radyatör
 • Hava filtresi
 • Egzoz – manifolt
 • Yağ filtresi
 • Buji
 • Endüksiyon bobini
 • Regülatör

Bu parçalarda hava filtresi ve yağ filtresi periyodik olarak değişmesi gerekmektedir. Değişmediği takdirde diğer motor aksamlarına da zarar vermesi muhtemeldir. Bu nedenle diğer motor parçaları da bozularak sizleri daha büyük masraflarla karşı karşıya bırakma riski oldukça yükselir.

volvo-yedek-parca-ankara

Volvo Yedek Parça Ankara Fiyatları

Volvo yedek parça Ankara fiyatları, aracın değişmesi gereken ya da bozulan parçaya göre büyük değişiklikler göstermektedir. Periyodik olarak değişmesi gereken parçaların fiyatları diğer parçalara göre daha ekonomiktir. Bu nedenle aracınızı dikkatli ve temiz kullanarak uzun süreler boyunca sadece periyodik bakımlarını yaptırarak minimum maliyetle aracınıza binmiş olacaksınız. 

Aracınızın bozulan ya da değişmesi gereken parçasını TR parça da rahatlıkla bulabilirsiniz ihtiyacınız olan bütün parçaları ve kaliteli muadil parçaları sizlere en uygun şekilde sunmaktadır. Bu nedenle araç sahipleri Volvo yedek parça Ankara araması yaparken başka şehirlere ya da uzak bölgelerden parça alımı gibi uğraştırıcı ve yorucu şekildeki iş gücünü minimuma düşürerek rahat bir alışverişe olanak sağlıyor. 

Aracınızı tozlu ortamlarda kullanıyorsanız araç temizliğine ve motor temizliğine çok dikkat etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde aracınızda tozdan kaynaklı parça arızaları meydana gelebilir. Favori Model uzmanları, motor temizliği konusunda yetkili servislerin hizmetlerinden faydalanmanın önemini belirtmektedir. 

Volvo yedek parça Ankara şubeleri: Çankaya, Yenimahalle, Kızılay, Ulus ve diğer birçok ilçede şubeleri bulunmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *