1. Anasayfa
  2. Araba Modelleri
  3. Avrupada Satışa Sunulacak 2023 Honda ZR-V Özellikleri

Avrupada Satışa Sunulacak 2023 Honda ZR-V Özellikleri

«
Avrupada Satışa Sunulacak 2023 Honda ZR-V Özellikleri

Yeni Honda ZR-V’den Ne Bekleyebiliriz? Yeni crossover SUV, hibrit bir güç aktarma organı ve CR-V ile HR-V arasındaki yuva ile sunulacak. Ayrıca mevcut muadilinden daha büyük olacaktır. Nihai kararımızı vermeden önce fiyatlandırma gibi daha fazla ayrıntıyı bekleyeceğiz. Yeni crossover SUV ile ilgileniyorsanız, özellikleri ve fiyatı hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Honda ZR-V, hibrit bir güç aktarma organı ile sunulacak

Honda’nın yeni kompakt SUV’si 2023’te Avrupa’ya ulaştığında ZR-V olarak bilinecek. Diğer pazarlarda ZR-V olarak satılacak olan HR-V ile kabaca aynı boyutta olacak. Hibrit bir güç aktarma organı ile sunulacak ve muhtemelen Avrupa segmentinde Toyota C-HR ve Renault Captur E-Tech ile rekabet edecek.

Hibrit güç aktarma sistemi, Civic’te kullanılana benzer olacak ve içten yanmalı motor, ani hızlanma altında ön tekerleklere güç sağlayan ikiz elektrik motorlarına güç sağlayan bir jeneratör görevi görecek. Yeni Honda ZR-V, 1.5 litrelik benzinli bir motor ve küçük bir elektrikli motor kullanan Civic hibrit güç aktarma organına benzer bir hibrit e-HEV güç aktarma organı ile sunulacak.

Honda HR-V ve CR-V arasında yer alacak

Stil açısından Honda ZR-V, mevcut ABD spesifikasyonu HR-V ile neredeyse aynı. HR-V ile aynı C-şekilli alt rüzgarlığa, ince LED farlara ve L-şekilli gündüz sürüş farlarına sahiptir. İç mekan benzer olmalıdır. Tek büyük fark motor. HR-V’den daha pahalı olması bekleniyor.

Başlangıçta ZR-V’nin yalnızca Çin ve Brezilya’da satılması planlanıyordu. Ancak Honda, 2023 yılına kadar Avrupa’da satmayı hedeflediğini doğruladı. Bu orta boy SUV, HR-V ve CR-V arasında yer alacak. Honda’nın elektrikli yelpazesini genişleten Honda’nın e-HEV hibrit güç aktarma organı tarafından desteklenecek. Yeni model, Honda’nın ürün yelpazesi için evrimsel bir adımı işaret edecek ve HR-V ile CR-V arasında konumlandırılacak.

Bağımsız arka süspansiyona sahip olacak

Honda’nın popüler crossover SUV’sinin yeni nesli bağımsız bir arka süspansiyona sahip olacak. “ZR-V” adı birkaç yıldır konuşuluyor, ancak bu yeni takma ad işleri daha da karmaşık hale getirebilir. Sub-HR-V, ilk olarak popüler crossover Jazz’ın bir varyantında ortaya çıkan WR-V lakabına geri dönebilir. Honda henüz bir lansman tarihi veya fiyatı doğrulamadı, ancak önümüzdeki yıl Tayland’a gelmesi bekleniyor.

Yeni araba modelleri arasında yer alan Honda ZR-V, Civic ile aynı platformu temel alacak, bu da daha büyük ve daha duyarlı olacağı anlamına geliyor. Ayrıca bağımsız bir arka süspansiyona ve yeni bir aktarma organına sahip olacak. Güç aktarma organı, 158 beygir gücü ve 138 lb.-ft tork ile doğal emişli bir K20C2 ünitesi olabilecek 2.0 litrelik bir motor olacak. Honda ayrıca HR-V’nin her iki aktarma organı tipinin faydalarını birleştirecek hibrit bir versiyonunu da sunacak.

Honda ZR-V Mevcut modelden daha büyük olacak

Avrupada Satışa Sunulacak 2023 Honda ZR-V Özellikleri
Avrupada Satışa Sunulacak 2023 Honda ZR-V Özellikleri

Honda’dan yeni nesil kompakt SUV’ler bekleniyor. Şirket, Hyundai Creta ve Maruti Suzuki Brezza gibi modellerle rekabet edecek yeni bir model geliştiriyor. Honda, ZR-V model adını kaydetti ve bu yılın üçüncü çeyreğinde Avrupa’da piyasaya sürmeyi planlıyor. Ancak ZR-V’nin dizel motorla gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok.

[box type=”alert-info”]2022 Kia Sportage Özellikleri İle Dikkat Çekiyor![/box]

İkisi arasında birkaç fark olsa da, yeni SUV birçok özelliğini korumalı. Dış tasarım, birkaç istisna dışında mevcut HR-V ile hemen hemen aynı olacak. Yeni Honda’nın dış tasarımı, Avrupa için hazırlanan tanıtım taslağı ile benzer özelliklere sahip olacak. C-SUV segmentinde daha büyük olan CR-V ve HR-V’nin hemen altında yer alacak. Diğer önemli farklılıklar arasında farklı grafiklere sahip daha büyük LED farlar, daha büyük bir tavan spoyleri ve daha agresif stil yer alıyor. SUV daha agresif görünümlü tekerleklere sahip olacak ve Honda CR-V ve Toyota C-HR ile rekabet edecek.

Yeni dokunmatik bilgi-eğlence sistemi ile sunulacak

Yeni dokunmatik bilgi-eğlence sistemine ek olarak, Honda ZR-V daha gelişmiş bir navigasyon sistemine sahip olacak. Yeni sistem Apple CarPlay ve Android Auto ile uyumlu olacak. Ayrıca ses tanıma ve navigasyon özelliklerine de sahip olacak. Eskiyen teknolojisine rağmen, halen birçok lüks otomobilde kullanılan yerleşik sistemlerden bir adım önde.

Google ve Honda arasındaki işbirliği iki açıdan önemlidir. İlki, Honda Accord’da Android Auto’yu tanıtacak ve ikincisi tüm seriyi kapsayacak. Yeni sistem, kullanıcıların bir akıllı telefona ihtiyaç duymadan Google Haritalar’ı kullanmasına izin verecek. Ayrıca, yeni bilgi-eğlence sistemi Google Play’i destekleyerek müşterilerin favori mağazalarından uygulama indirmelerine olanak tanıyacak.

 

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *