«
Zorunlu Trafik Sigortası

Araçlar hayatımızı ciddi bir şekilde kolaylaştırıyor. Hayatımızın neredeyse her noktasında olan araçların belirli riskleri de vardır. Bu risklerden en önemlisi olası kazalardır. Kazalara karşı aracın sigortalanması gerekmektedir. Araçlara yaptırılan sigorta türlerinden biri de “Zorunlu Trafik Sigortası” olarak bilinmektedir.

Zorunlu Trafik Sigortası, araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu bir sigorta türüdür. Temel yasal yükümlülükler arasında yer alan zorunlu trafik sigortası, aracın trafiğe çıkabilmesi için gereklidir. Zorunlu trafik sigortası yaptırılmayan bir aracın trafiğe çıkması yasaktır.

Zorunlu trafik sigortası, olası bir kaza nedeniyle karşı taraftaki araç ya da üçüncü şahıslara verilebilecek zararlar için sigortalıyı güvence altına almaktadır. Yasal bir yükümlülük olması nedeniyle “Zorunlu Trafik Sigortası Nasıl Yapılır?” sorusu sorulmaktadır.

Zorunlu Trafik Sigortası İnternetten Yapılır Mı?

Zorunlu trafik sigortası internetten yapılabilmektedir. Ancak bu noktada sigorta yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Çünkü internet ortamında güvenli olmayan siteler bulunmaktadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmak istediğiniz sitede şu özelliklerin olduğuna dikkat etmelisiniz;

  • İnternet sitesinin SSL sertifikasına sahip olduğundan emin olmalısınız. Çünkü SSL sertifikası belirli şartları sağlayan sitelere verilmektedir. Bu şartları sağlayan siteler genel anlamda güvenlidir.
  • Zorunlu trafik sigortasını internetten yaptıracak olsanız dahi bilinen bir markaları tercih etmelisiniz. Bilinen markaların kendi internet siteleri üzerinden zorunlu trafik sigortası yaptırabilirsiniz.

Zorunlu trafik sigortasını internet dışında sigorta acentelerinden ya da sigorta hizmeti veren banka şubelerinden yaptırabilirsiniz. Yani zorunlu trafik sigortasını yaptırabilmek için aracınızı inceletmeniz gerekmez.

Trafik Sigortası Teminatları

Genel olarak zorunlu trafik sigortası teminatları benzer olsa dahi sigorta şirketlerine göre değişiklik gösterebilmektedir. Magdeburger Sigorta trafik sigortası teminatlarımız şu şekildedir;

  • Maddi zararlar teminatı
  • Sağlık giderleri teminatı
  • Sürekli sakatlık teminatı
  • Vefat teminatı

Zorunlu trafik sigortası yaptırmak istiyorsanız ya da zorunlu trafik sigortası ile ilgili daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, web sitemizi inceleyebilir ve Magdeburger Sigorta güvencesi altında zorunlu trafik sigortanızı yaptırabilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili daha fazla bilgi sahibi olabilmek için iletişim kanallarımızdan birini kullanarak, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *