«
Hyundai Staria 2022

Hyundai Staria 2022, Koreli otomobil üreticisinin yeni nesil kompakt otomobillerinden biridir. Önceki neslin aksine, bu model onu kalabalığın arasından sıyrılan bir dizi özellik ile birlikte geliyor.

Staria’nın Akıllı Hız Sabitleyici teknolojisi, hızını öndeki aracın hızına uyarlayarak şeritte tutar ve elleri direksiyon simidinden çıkarsa sürücüyü uyarır. Ayrıca lastik basıncı sensörleri, park sensörleri, kör nokta izleme ve çapraz trafik uyarısına sahip bir ters kamera içerir. Koreli otomobil üreticisinin tüm modellerinde olduğu gibi, Hyundai Staria’nın 6 hava yastığı da onu sınıfının en güvenli otomobili yapıyor.

İç Tasarım

Hyundai Staria 2022
Hyundai Staria 2022

Hyundai Staria iç tasarımı, yolcu gemilerinde bulunan salonlardan ilham aldı. Geniş depolama alanına, USB bağlantı noktalarına, bardak tutuculara sahiptir ve geniş konforlu yedi koltuklu bir düzen sunar. Yaklaşan Staria, radyatör ızgarasında bir ağ desenine sahip Premium bir varyantta da mevcut olacak. İç tasarım aynı zamanda sakinleştirici renkler ve rahat bir salon benzeri his veren yolcu gemisi salonlarından esinlenmiştir.

Güç Aktarma Organları

Hyundai Staria güç aktarma organları, yeni bir araç satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli detaylardan biri. Yeni teknolojilerin ortaya çıkmasıyla birlikte, otomotiv zaman çizelgesi değiştiriliyor. Bu araba henüz ABD’de satışa sunulmamış olsa da, piyasadaki diğer büyük SUV’lar ve minivanlarla çok iyi rekabet edebilir.

Ayrıca hafif bir hibrit güç aktarma organı da kullanabilir. Önden çekişli versiyon muhtemelen daha iyi çekiş sağlayacaktır. Güç aktarma organlarından bağımsız olarak, Staria’nın önden çekişli olması muhtemeldir, bu da ona daha fazla arka koltuk alanı sağlayacaktır.

Fiyat

Hyundai Staria, Koreli otomobil üreticisinin en popüler otomobillerinden biridir. Bu yeni modelin bu yılın sonlarında ABD dışında satışa sunulması bekleniyor. Gelecekte başka versiyonları da beklenmektedir.

Oturma Seçenekleri

Hyundai Staria 2022
Hyundai Staria 2022

Hyundai Staria 2022 için oturma seçenekleri iki, üç veya dokuz koltuk konfigürasyonunda mevcuttur. Hyundai Staria’nın kabini, alt kemer hatlarına ve geniş panoramik pencerelere sahip bir yolcu gemisi salonunu andırıyor. İki ve üç koltuklu konfigürasyonlardaki koltuklar yatırılabilir. Ön ve arka koltuklara güç verilirken, sırtlıklar manuel olarak ayarlanmıştır.

İç Mekan

Yeni Hyundai Staria’nın iç mekanı etkileyici. Diğer birçok araçta bulunan elektrikli ayar özelliklerinden yoksun olmasına rağmen, alan bol ve iyi organize edilmiştir. Staria’nın herkes için üç noktalı emniyet kemerleri ve koltuk başlıkları vardır.

Hyundai, yeni SUV’una ileri çarpışma önleme asistanı (FCA) ve kör nokta çarpışma önleme (BSA) dahil olmak üzere bazı akıllı güvenlik özellikleri de ekledi. Staria ayrıca, sürücü çıktığında yolcuyu araçta tutmak için yolcu tarafındaki kapıyı otomatik olarak kilitleyen Güvenli Çıkış Yardımı özelliğine sahiptir. Staria ayrıca, bir yolcunun çıktıktan sonra araçtan ayrılıp ayrılmadığını algılayan bir arka yolcu uyarısına sahiptir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *