«
renault-fluence

Renault Fluence, orta sınıfta küçük bir aile arabası olarak inşa edilen tüm şartlara uygun bir otomobil.

2010 yılında satışa sunuldu. 2013 yılında yapılan makyajla birlikte gündüz  farları ve ızgarada değişiklikler oldu. Fluence, Authentic, Bold Edition, Business, Dynamic, Elegance, Expression, Extreme, Extreme Edition, Icon, Joy ve Privilege donanım paketleri sunuyor.

Sunroof, elektrikli el freni, anahtarsız çalıştırma, yokuş kalkış yardımı, hız sabitleyici, elektrikli katlanır aynalar, silecek ve farlar, park sensörü, iç panjur, dijital klima kontrolü, 8 hava yastığı, ABS, ESP, ASR, far yıkama ve araç bilgisayarı özellikleri mevcut.

Renault Fluence Özellikleri

Fluence, manuel şanzımanın yanı sıra 6 vitesli EDC çift debriyajlı otomatik olarak üretilmiştir. ECD şanzıman, dünyadaki en sağlam çift debriyajlı otomatiklerden biridir.

1.5 DCI motoru , dünyada üretilen en ekonomik, en iyi performanslı ve en sessiz dizel motorlardan biridir. DCi motoru kanıtlanmış bir Mercedes motorudur. Fluence’da 90 hp ve 110 hp olmak üzere iki farklı versiyon kullanıldı.

renault-fluence
renault fluence

Yakıt tüketimi şehir içinde 5,2 litre, şehir içinde 4 litredir. Bu, Fluence’daki en yaygın motor seçeneğidir. Makul bakım maliyetleri, düşük yakıt tüketim değerleri ve ucuz yedek parça bu arabanın bu kadar popüler olmasının sebeplerinden bazıları.

Paranın karşılığı otomobil kategorisinin bir parçası olan Fluence, ikinci el pazarında en çok satan otomobillerden biridir. Otomobil, gösterişten uzak, fiyatına göre beklentileri aşan sade ve işlevsel bir iç mekana sahip.

Renault Fluence Piyasa Değeri

Artan maliyetlerin ardından fiyatları yükseltmek zorunda kalan Renault, Türkiye’deki satışlarını artırmayı planlıyor. Ülkemizde bir süredir oldukça popüler olan ve halen ciddi bir pazara sahip olan Fluence,  yeni tasarım çizgisi ile tanıtıldığında ülkemizde satış rekorları kırabilir. Üretim yılı ve modeline göre fiyatlar 315.000 TL ye kadar çıkmaktadır.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

Yorumlar

  1. Ertan

    Bu yazıya göre Renault Fluence’nin yakıt tüketimi konusu hakkında bir bilgi bulunmamış. Yakıt ekonomisi hakkında bilgi almak istiyorum. Teşekkürler.