1. Anasayfa
  2. Araba Modelleri
  3. Opel Rekord Araba Modeli Nasıldır?

Opel Rekord Araba Modeli Nasıldır?

«
opel-rekord

Opel Rekord tanıtımına başlayalım… 1990’lardan önce Opel, bugün ürettiğinden çok daha kaliteli otomobiller üretiyordu.

1950’lerde Opel Rekord’da üretilmeye başlansa da 1975 yılında ülkemizde satılmaya başlandı. 1986’da üretimi durdurulana kadar Türkiye’de satılmaya devam etti. Opel Rekord, o zamanlar Alman otomobili olarak biliniyordu. C segmenti modeli Opel, Avrupa’nın bir numaralı satış listesindeydi.

Enjeksiyon motorunun ilk örneklerinden biri bu arabada kullanılmıştı. Manuel şanzımanın yanı sıra otomatik şanzımanlı türleri de bulunmaktadır. Ayrıca 1984 Post-prodüksiyon arabaları, dört otomatik cam ve hidrolik direksiyon  gibi özelliklere sahiptir. 66 beygir gücündeki 1.7 litrelik motor 70’lerde üretildi. Sırada 91 beygir gücünde 2.0 motor var. Sedan ve scooter gövde tipleri bulunmaktadır.

Opel Rekord Araç Yapısı

opel-rekord
Opel Rekord

Çok güzel ve özel bir modeldi, o zaman 1900 motorlu olanlar 90 beygir gücündeydi ve temiz olursa 200 km hıza çıkabiliyordu, ayrıca 1700 cc kapasiteye sahipti.

Başta Rekord Karavan olmak üzere tüm araçlar için motor tipi son derece önemlidir. Bu arabanın motor tipi: 1.8L 4 MT (90 HP) önden çekişlidir. Rekord Karavan L4 silindire sahiptir. Unutulmamalıdır ki silindir sayısı aracın performansı için büyük önem taşımaktadır. Şehir içinde, şehir dışında ve günlük kullanımın üç farklı versiyonu olsa da kafa karışıklığına yol açmayacak şekilde ortalama verilere sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Opel Rekord Piyasa Değeri Nedir?

Opel ve otomotiv tarihi için çok önemli olan Rekord D, 50. yılını kutlamak üzere. Üretimi durduğu için herhangi bir piyasa değeri bulunmuyor. Bu aracı artık sadece tutkunları araştırıp bularak alabilirler. Yine de fiyat olarak baktığımızda 60.000 TL ile 150.000 TL arasında değişiklik gösteriyor.

Aracın teknik özellikleri ve model yılına göre fiyatta değişiklik meydana gelebiliyor.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *