«
volkswagen-vento

Volkswagen Vento,  ünlü “Volkswagen Golf” modeli temelinde geliştirilmiştir. Ancak kısaltılmış standart  hatchback gövdesine sahip bu arabanın aksine, “Vento” klasik bir sedandır. Vento’nun Jetta model serisindeki üçüncü nesil olduğunu da belirtmek gerekir.

Bu araba, büyütülmüş bagajı ve biraz değiştirilmiş ön ucu ile farklıdır. Bu arada, “Golf” kelimesi sadece taban kısmını değil aynı zamanda şasiyi, şanzımanı ve motoru da alıyor.

Volkswagen Vento Araç Özellikleri

Volkswagen 1980’lerde Jetta ile C segmenti sedan segmentindeydi ancak 90’lı yıllarda şirket Jetta yerine  Vento modelini üretmeye başladı. Volkswagen Vento  Golf 3’ün sedan gövdesi olarak adlandırılabilir. 1991’den 1998’e kadar üretilip satıldı. Aynı yıllarda ülkemizde de satıldı.

C segmenti bir sedan  olan Vento, alt orta  sınıfa hitap eden bir Volkswagen modelidir. CL ve GL donanım paketleri ile satılır. Vento, “ABS, sürücü ve yolcu hava yastıkları, klima, dört elektrikli  cam ve elektrikli dikiz aynası” gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca Vento 5 ileri manuel ve 4 ileri otomatik şanzıman seçenekleri de mevcut.

volkswagen-vento
volkswagen vento

Motorlar için yedek parça, şase ve mekanik aksam eksik değildir. Çünkü Golf 3 ile aynı mekanik parçalar kullanılıyor. Tasarımının köşeli çizgilerini taşıyan Vento,  günümüzün Jetta’sı. CL ve GL donanım paketleri mevcuttur.

İlk Volkswagen Vento, özellikle güçlü veya hızlı olarak adlandırılamaz. Ancak bu makineler konfor ve kalite açısından farklılık göstermektedir. Modellerin ön süspansiyonu bağımsız, arkası ise yarı bağımsız olarak monte edilmiştir.

Volkswagen Vento Piyas Değeri Nedir?

Artık Vento üretilmiyor. Hindistanda mevcut olan Vento, 110 beygir gücünde ve 175 Nm torka sahip 1 litrelik motor veya 6 ileri otomatik şanzıman ile satılmaktadır. Fiyatı 180.000 TL ile 250.000 TL arasında değişmektedir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *