«
hyundai-trajet

Hyundai Trajet meraklılarına seslenmek istiyoruz. Hyundai, çok yönlü bir markadır. Çoğu motorlu taşıtta üretim yapmaktadır. Ülkemize sadece arabalar ve hafif kamyonlar getiriliyor. Trajet, Hyundai’nin MPV segmentindeki 7 kişilik otomobilidir. 2000-2008 yılları arasında üretilmiş olmasına rağmen ülkemizde 2000-2003 yılları arasında satılmıştır.

Aslında Trajet’e araba yerine minibüs demek daha doğru olur. Genellikle 7 koltuk olarak anılsa da bazı versiyonlar 9 koltuktur. Önde şoför dahil 3 kişilik yer vardır. GLS paketi ile satılan araçta “ABS, sürücü hava yastığı, klima, elektrikli aynalar” gibi donanımlar bulunuyor. Trajet iki farklı motor seçeneği ile satılmaktadır.

Hyundai Trajet Motor Seçenekleri

hyundai-trajet
Hyundai Trajet

1-) 2.0 CRDi : Bu dairelerin çoğu satıldı. 113 hp ve 235 Nm tork geliştiriyor. Araç şehir içinde 9,6 litre, şehir içinde 6 litre yakıt tüketiyor. Çok güçlü bir motordur.

2-) 2.0 Benzinli : Çok satmasa da çok sağlam ve güçlü bir motordur. 136 beygir güç ve 183 Nm tork üretiyor. Tamamen LPG  uyumlu bir motordur.

13 banliyö kentinde 7,5 litre yakıt tüketti. Bu araba ruhsatta araba olarak geçiyor ama o bir minibüs büyüklüğünde. O kadar geniş bir iç hacmi var ki, biraz sıkarsanız 10 kişi bile rahatlıkla sığabilir. Dizel  zaten oldukça sağlam bir motor. Performansı da iyidir. Araçta 6 kişi olmasına rağmen şehir içinde orta hızlanmalarda hala iyi performans gösteriyor. Yokuşlarda hızlanma iyidir.

HYUNDAİ TRAJET PİYASA DEĞERİ NEDİR ?

Çeşitli ilan sitelerinde 2.el fiyatlar 300.000 TL ye kadar çıkmakta fakat almak istediğinizde aracın teknik özellikleri üretim yılı motor çeşiti gibi özellikler fiyatı etkileyecektir. Hyundai , Trajet modelini 2007 yılında üretimini durdurdu. 2.el piyasası oldukça zayıf. Bu aracı alırken iyi düşünmeli ve detaylı araştırmalısınız

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *