«
lancia-kappa

Lancia Kappa, dünyanın en egzotik otomobil markalarından biridir. Kappa, daha standart bir tasarıma sahip bir Lancia modelidir. Lancia, Fiat grubunun  bir modelidir. Aynı grupta Alfa Romeo gibi bir marka var.

Kappa , 1994’ten 2000’e kadar Lancia tarafından  üretilen birinci sınıf bir  orta boy sedandır. 1994’te Thema’nın yerini aldı ve 2001’de Thesis’e yol açtı. Alfa Romeo 166 ile aynı platformu paylaşıyor ve sedan olarak üretildi. Lancia, Thema’nın kesilmesiyle birlikte sağdan direksiyonlu piyasadan çekildiği için, Kappa sadece soldan direksiyonlu olarak üretildi.

Lancia Kappa Özellikleri

Lancia Kappa,  166 platformunu kullanan Alfa Romeo 166’yı temel alan bir modeldir. Kappa büyük bir orta boy otomobildir, yani E segmenti “ABS, hava yastıkları, klima, dört otomatik cam, elektrikli ayna” gibi özelliklere sahiptir.

lancia-kappa
lancia kappa

Kaputun altında  155 hp ve 186 Nm tork  üreten 2.0 litrelik 5 silindirli bir motor bulunuyor. LPG’ye çok uyumlu bir motor değil. LANCIA Kappa’nın azami hızı mil veya kilometre olarak belirlenir. 146 mil veya 235 km/s. İlgili verilerin fabrika çıkış değerleri olduğuna dikkat edilmelidir. Arka diz mesafesi çok geniş. 2.0 litrelik motorun performansı mükemmel.

Orta hızlanmalarda şehir içinde iyi hızlanıyor. Karayolu üzerinde 180-200 km hıza  rahatlıkla ulaşabilir. Ayrıca yalıtımı çok başarılı olduğu için yol, rüzgar ve motor sesi de bırakmaz. Sürerken sert fren yapmak zorunda kalırsanız   Kappa kısa bir mesafe için yavaşlamayı başarır. Frenlerinin gücü sizi şaşırtabilir.

Lancia Kappa Piyasa Değeri Nedir?

Efsane İtalyan markalarından Lancia, Fiat çatısı altında üretime devam ediyor. Ancak açıklanan satış rakamları hem Avrupa’da hem de Türkiye’de Fiat yöneticilerini memnun etmedi, markayı sadece İtalya’da satma kararı aldıklarını açıkladılar.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *