1. Anasayfa
  2. Meraklısına
  3. Ford Granada Nasıl Araba?

Ford Granada Nasıl Araba?

«
ford-granada

Ford Granada 1972 ile 1985 yılları arasında  Granada’da üretildi. 1970’lerde tüm dünyada çok popüler olan bu model günümüzde sadece meraklıları tarafından tercih edilmektedir.

1970’lerin başında Ford’un asla bir Mercedesi olmayacağı söyleniyordu. Ford, en az Mercedes kadar dayanıklı ve konforlu bir otomobil üretebileceğini kanıtlamak için Granada’yı piyasaya sürdü. Nitekim 1972 yılında Granada’da üretilen en lüks otomobillerden biriydi.

Üretimin durduğu  yılına kadar tüm dünyada büyük ses getirdi. 1980’lerde “klima, dört otomatik cam ve hidrolik direksiyon” gibi özellikleri eklendi. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte otomotiv teknolojisinin  gelişmesi, arabaları çok daha kullanışlı ve verimli hale getiriyor. Ancak günümüz arabaları verimli  olsa da eski arabaların ruhu yeni arabaların bir çoğunda bulunmuyor.

80’li yıllara damgasını vurmuş olan Ford Granada, zamanının en iyi ofis araçlarından biriydi. Klima ve hidrolik direksiyon gibi birçok donanıma sahip olan bu tip araçlar günümüzde de oldukça popülerdir.

Ford Granada Piyasa Değeri Nedir?

ford-granada
Ford Granada

2 yıl öncesine kadar bir Ford Granada 4-5 bin TL’ye alınabiliyorken, iyi bir Granada şu anki hali ile 70.000 TL civarlarında. Bu aletler gün geçtikçe çürüyüp yok oldukça bulunamaz hale gelmektedir. Bu durum  bu araçların fiyatlarının iki katına çıkmasına neden oluyor.

Granada sahipleri; Aracınızı koruyun ve ona iyi bakın. Çürümemesi için düzenli olarak cilalatın ve son olarak satmadan önce iki kez düşünün. İyi bir arabanız varsa, sattığınız parayla aynı arabayı alamayacağınızı bilin. Ford Granada alınır mı ? sorusuna cevap olarak şunu söyleyebiliriz ki bu aracı ancak meraklıları alarak ona gereken bakım ve özeni gösterebilirler. Aksi takdirde araç zamanla elinizde çürüyerek ve bozularak değer kaybedecektir.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *