1. Anasayfa
  2. Meraklısına
  3. Netflix Games Nedir? Hangi Platformlarda Kullanılabilir?

Netflix Games Nedir? Hangi Platformlarda Kullanılabilir?

«
netflix-games-1

Netflix Games, Netflix platformu üzerinden oyun oynayabilmenize olanak tanıyor. Geçtiğimiz dönemlerde hayata geçirilen bu hizmet sayesinde Netflix kullanıcıları birçok mobil cihazdan oyun oynayabiliyorlar. Sizin de bileceğiniz üzere son zamanlarda karşımıza birçok farklı yenilik çıkabiliyor.

Yani teknolojinin gelişmesiyle beraber birbirinden farklı birçok yenilikle karşılaşabiliyoruz. Örneğin, geçtiğimiz senelerde birçok şirketin hayata geçirdiği bulut oyun platformları, birçok kişinin oyun oynamasına imkân tanıyordu. İşte Netflix Games hizmeti de yine bunun gibi önemli bir yenilik olarak tanımlanabilir.

Çünkü bu hizmet sayesinde kullanıcılar Netflix uygulamasından birçok mobil oyun oynayabiliyorlar. Üstelik Netflix kullanıcıları bu hizmet için ekstra ücret ödemiyorlar. Böylece istedikleri oyuna girerek eğlenceli bir şekilde vakit geçirebiliyorlar.

Netflix Games Ne İşe Yarar?

Bu sistem, Netflix üzerinden oyun oynayabilmenize olanak tanıyor. Son zamanlarda Netflix gibi video platformlarının arttığı tartışılmaz bir gerçek. Pandemi sebebiyle birçok kişinin evde kalmasıyla birlikte bu tür platformlara olan ilgi oldukça fazla arttı.

İşte bu platformlar arasında en popülerinin de Netflix olduğu söylenebilir. Oldukça fazla tercih edilen Netflix, kullanıcıların karşısına bu kez yeni ve oldukça farklı bir hizmetle çıktı. Netflix Games sayesinde Netflix üzerinden birçok farklı oyun oynayabiliyorsunuz.

Elbette Netflix’in Games projesi henüz yeni olduğu için platformun içerisinde çok fazla oyun bulunmuyor. Ancak geçtiğimiz yakın dönemde kullanıma sunulan bu proje, önümüzdeki dönemlerde geliştirilmeye devam edecek gibi duruyor. Yani şimdilik kullanıcılar buradan oldukça az oyuna erişebiliyor olsalar da gelecekte elbette bu oyunların sayısı oldukça artacaktır.

Netflix Games Nedir? Hangi Platformlarda Kullanılabilir?
Netflix Games Nedir? Hangi Platformlarda Kullanılabilir?

 

Netflix Games Ücretli mi?

Bu kısımda ilk olarak bu hizmetin ücretsiz olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü Netflix kullanıcıları bu hizmete ekstra para ödemiyorlar. Yani Netflix aboneliğiniz varsa Netflix üzerinden birçok farklı oyuna erişebiliyorsunuz. Bu oyunlardan istediğinizi oynayabiliyorsunuz.

Ancak buradaki oyunların sayısının şimdilik oldukça az olduğunu yinelememizde fayda var. Bunların yanı sıra burada yer alan oyunlarda uygulama içi satın alımlar, reklamlar ve ekstra ücretler bulunmuyor. Yani Netflix Games aboneliğiniz varsa hiçbir ekstra ücret ödemeden istediğiniz oyunu rahatlıkla oynayabiliyorsunuz.

Netflix Games Hangi Platformlarda Kullanılabiliyor?

Netflix Games güncel olarak Android ve iOS cihazlarda kullanılabiliyor. Yani bir Android cihaza veya iOS işletim sistemli bir Apple cihaza sahipseniz bu hizmetten faydalanabiliyorsunuz. Bunun içinde tabii ki Netflix uygulamasına girmeniz gerekiyor. Yani Netflix uygulamasına girdikten sonra bu uygulama üzerinden birçok oyunu indirebiliyor ve oynayabiliyorsunuz.

Netflix Games Oyunları İnternetsiz Oynanabilir mi?

Platform üzerindeki oyunlar genel olarak çevrimdışı olarak oynanabiliyorlar. Yani aslında buradaki oyunları oynamak için genel olarak internete çok fazla ihtiyacınızın olmadığını söyleyebiliriz. Ancak burada yer alan bazı oyunlar için internet bağlantısı gerekebiliyor.

Kısacası birçok oyunu internetsiz şekilde oynayabiliyorken, bazı oyunlar için internet bağlantısına sahip olmanız gerekiyor. Ancak bu kısımda son olarak oyunu oynamadan önce platform üzerinden indirmeniz gerektiğini belirtmemizde fayda var.

Bir Cevap Yaz

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *